Find din Basico-kontakt

I Basico går vi på arbejde hver dag for at gøre andre til en succes, og vi arbejder hver især ud fra vores værdier om faglighed, ansvarlighed og engagement – det gælder såvel for vores konsulenter som for resten af vores medarbejdere. På siden her finder du en oversigt over vores medarbejdere.

Er der en du ikke kan finde? Så ring til os på 702 703 71, så hjælper vi dig med at få kontakt.

Basico-moed-os-medarbejdere-peter-soendergaard

eller vælg en afdeling

Amalie Sofie Clausen

Amalie Sofie Clausen

Talent & Business Manager

People & Culture

+45 28 44 04 05

asclausen@basico.dk

Amanda Bruun Jensen

Amanda Bruun Jensen

Trainee

Finance

+45 53 64 97 35

abjensen@basico.dk

Anders Olesen

Anders Olesen

Senior Partner

CFO Services

+45 25 10 22 00

aolesen@basico.dk

Andrea Kop

Andrea Kop

Marketing & Sales Consultant

Marketing & Sales Support

+45 29 76 67 93

akop@basico.dk

Andreas Helverskov Pedersen

Andreas Helverskov Pedersen

Consultant

Legal Services

+45 30 13 18 22

ahpedersen@basico.dk

Andreas Marinos

Andreas Marinos

Consultant

CFO Services

+45 31 22 57 93

amarinos@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Anette Riber

Anette Riber

Senior Administrative & Language Specialist

Marketing & Sales Support

+45 31 52 82 55

ariber@basico.dk

Anna Langelund

Anna Langelund

Junior Office Coordinator

People & Culture

+45 31 43 91 17

alangelund@basico.dk

Anna Lerkenfeldt Frost

Anna Lerkenfeldt Frost

Junior Research Consultant

People & Payroll Services

+45 52 39 05 17

afrost@basico.dk

Anne Cathrine Hoegh Toft

Anne Cathrine Hoegh Toft

Manager

CFO Services

+45 31 67 91 06

actoft@basico.dk

Benedikte Louise Buhl Christensen

Benedikte Louise Buhl Christensen

Senior Manager

CFO Services

+45 31 10 30 64

blchristensen@basico.dk

Camilla Bang Kristensen

Camilla Bang Kristensen

Senior Manager

People & Payroll Services

+45 60 16 80 65

cbkristensen@basico.dk

Caroline Mathilde Nyrop-Larsen

Caroline Mathilde Nyrop-Larsen

Talent & Business Consultant

People & Culture

+45 20 97 09 80

cnlarsen@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Caroline Risager Krzton

Caroline Risager Krzton

Talent & Development Manager

People & Culture

+45 22 61 98 27

ckrzton@basico.dk

Casper Jæpelt Petersen

Casper Jæpelt Petersen

Manager

Finance IT Services

+45 25 38 57 69

cjpetersen@basico.dk

Casper Oxlund-Mariegaard

Casper Oxlund-Mariegaard

Senior Partner

CFO Services

+45 28 86 01 93

coxlund@basico.dk

Cathrine Birkebæk

Cathrine Birkebæk

Junior Office Coordinator

People & Culture

+45 31 43 91 18

cbirkebaek@basico.dk

Cathrine Seibæk

Cathrine Seibæk

Manager

CFO Services

+45 25 10 22 07

cseibak@basico.dk

Christian Koch Færge

Christian Koch Færge

Consultant

CFO Services

+45 31 43 91 25

ckfaerge@basico.dk

Christian Steen Jensen

Christian Steen Jensen

Consultant

CFO Services

+45 23 80 05 80

csjensen@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Christoffer Ingolff Lindbo

Christoffer Ingolff Lindbo

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 22 10 78 09

cilindbo@basico.dk

Dalia Margolinsky

Dalia Margolinsky

Consultant

CFO Services

+45 20 58 31 16

dmargolinsky@basico.dk

Daniel Ahmad El-Jabory

Daniel Ahmad El-Jabory

Junior Consultant

CFO Services

daejabory@basico.dk

Daniel Trabjerg

Daniel Trabjerg

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 27 57 80 06

dtrabjerg@basico.dk

Dorthe Withen Philipsen

Dorthe Withen Philipsen

Accounting Manager

Finance

+45 20 16 15 27

dphilipsen@basico.dk

Emil Tommerup

Emil Tommerup

Manager

Finance IT Services

+45 31 42 07 06

etommerup@basico.dk

Emil Vels Bruhn

Emil Vels Bruhn

Senior Consultant

CFO Services

+45 26 18 38 95

ebruhn@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Emilie Holm

Emilie Holm

Manager

Legal Services

+45 27 95 75 71

eholm@basico.dk

Faraz Sheikh

Faraz Sheikh

Manager

CFO Services

+45 51 80 96 00

fsheikh@basico.dk

Gita Rønn Schmidt

Gita Rønn Schmidt

Director

People & Payroll Services

+45 25 10 22 10

gschmidt@basico.dk

Gitte Hjortskov Larsen

Gitte Hjortskov Larsen

Director

People & Payroll Services

+45 25 10 22 17

ghlarsen@basico.dk

Hanne Sund

Hanne Sund

Senior Consultant

CFO Services

+45 31 43 91 02

hsund@basico.dk

Heidi Amdi Voigt

Heidi Amdi Voigt

Senior Graphic Designer

Marketing & Sales Support

+45 60 61 47 17

havoigt@basico.dk

Heidi Bruun

Heidi Bruun

Senior Consultant

People & Payroll Services

+45 22 38 11 00

hbruun@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Heidi Thielsen

Heidi Thielsen

Senior Recruitment Manager

People & Payroll Services

+45 31 43 91 31

hthielsen@basico.dk

Helena Kristensen

Helena Kristensen

Junior Consultant

CFO Services

hkristensen@basico.dk

Helle Jessing

Helle Jessing

Senior Administrative & Language Specialist

Marketing & Sales Support

+45 31 45 74 55

hjessing@basico.dk

Henrik Dahlgaard

Henrik Dahlgaard

Senior Partner

CFO Services

+45 25 10 22 16

hdahlgaard@basico.dk

Henrik Koefoed Søgaard

Henrik Koefoed Søgaard

Senior Manager

CFO Services

+45 20 29 25 90

hksoegaard@basico.dk

Henrik Schøtt Kjærgaard

Henrik Schøtt Kjærgaard

Partner

People & Payroll Services

+45 22 90 34 36

hkjargaard@basico.dk

Ida Soll Zar

Ida Soll Zar

Talent & Business Manager

People & Culture

+45 31 34 78 92

isoll@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Jacob Poulsen

Jacob Poulsen

Managing Partner

+45 30 91 70 40

jpoulsen@basico.dk

Jacob Schaltz

Jacob Schaltz

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 22 97 09 54

jschaltz@basico.dk

Jens Christian Andersen

Jens Christian Andersen

Senior Consultant

CFO Services

+45 31 51 57 27

jcandersen@basico.dk

Jeppe Wennervald Normann

Jeppe Wennervald Normann

Consultant

CFO Services

+45 30 57 85 90

jnormann@basico.dk

Joan Christiansen

Joan Christiansen

Manager

CFO Services

+45 53 53 82 07

jchristiansen@basico.dk

Jonas Rytter Ottosen

Jonas Rytter Ottosen

Consultant

CFO Services

+45 31 43 91 33

jrottosen@basico.dk

Josefine Holm Weitemeyer

Josefine Holm Weitemeyer

Junior Consultant

People & Culture

jweitemeyer@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Josefine Rechenback Jensen

Josefine Rechenback Jensen

Finance Consultant

Finance

+45 31 63 99 72

jrjensen@basico.dk

Josefine Rostholm Toborg

Josefine Rostholm Toborg

Junior Talent & Business Consultant

People & Culture

jrtoborg@basico.dk

Julie Berger-Schøn

Julie Berger-Schøn

Senior Communication Consultant

Marketing & Sales Support

+45 22 25 33 53

jbergerschon@basico.dk

Julie Rønberg

Julie Rønberg

Graphic Designer

Marketing & Sales Support

+45 31 58 10 26

jronberg@basico.dk

Karoline Krogh Madsen

Karoline Krogh Madsen

Junior Consultant

Marketing & Sales Support

kkmadsen@basico.dk

Karoline Westergaard Nielsen

Karoline Westergaard Nielsen

Senior Talent & Development Consultant

People & Culture

+45 30 70 23 41

kanielsen@basico.dk

Kasper Bank Boldsen

Kasper Bank Boldsen

Junior Consultant

People & Culture

kbboldsen@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Kristian Højbjerg Jørgensen

Kristian Højbjerg Jørgensen

Junior Consultant

CFO Services

khjoergensen@basico.dk

Kristian Schøning Frederiksen

Kristian Schøning Frederiksen

Manager

Finance IT Services

+45 29 29 01 63

kfrederiksen@basico.dk

Kristine Krüger

Kristine Krüger

Senior Talent & Business Consultant

People & Culture

+45 81 61 85 64

kkruger@basico.dk

Lasse Rindom

Lasse Rindom

Senior Manager - AI Lead

Finance IT Services

+45 25 30 91 89

lrindom@basico.dk

Lene Kahl

Lene Kahl

Director

People & Culture

+45 25 10 05 93

lkahl@basico.dk

Line Rygård Christiansen

Line Rygård Christiansen

Employer Branding Consultant

People & Culture

+45 31 43 91 26

lrchristiansen@basico.dk

Lisbeth Bau-Madsen

Lisbeth Bau-Madsen

Senior Partner

Legal Services

+45 25 10 22 12

lbaumadsen@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Louise Sommer Hendriksen

Louise Sommer Hendriksen

Senior Content Creator

Marketing & Sales Support

+45 31 77 58 91

lshendriksen@basico.dk

Lykke Nymann Nederland

Lykke Nymann Nederland

Senior Manager

People & Payroll Services

+45 41 37 12 63

lnederland@basico.dk

Lykke Pedersen

Lykke Pedersen

Director

People & Payroll Services

+45 28 88 25 10

lypedersen@basico.dk

Mads Alsø Bjørkmann

Mads Alsø Bjørkmann

Senior Manager

CFO Services

+45 31 15 66 31

mbjorkmann@basico.dk

Mads Schmidt Rasmussen

Mads Schmidt Rasmussen

Consultant

Finance IT Services

+45 31 43 91 01

msrasmussen@basico.dk

Mads Svejborg Holmvang

Mads Svejborg Holmvang

Junior Consultant

Finance IT Services

mholmvang@basico.dk

Maj Uggerhøj

Maj Uggerhøj

Partner

CFO Services

+45 31 76 75 23

muggerhoj@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Malene Schrøder

Malene Schrøder

Senior Project Manager

Project Management Office

+45 60 21 12 34

maschroder@basico.dk

Manja Dahl Vittrup

Manja Dahl Vittrup

Design Manager

Marketing & Sales Support

+45 40 55 63 35

mvittrup@basico.dk

Marc Krol Lundtang

Marc Krol Lundtang

Director

CFO Services

+45 31 53 05 10

mklundtang@basico.dk

Maria Heeschen-Ollendorff

Maria Heeschen-Ollendorff

Recruitment Manager

People & Payroll Services

+45 31 45 39 61

mhollendorff@basico.dk

Marie Nicoline Bjerregaard Sachse

Marie Nicoline Bjerregaard Sachse

Senior Talent & Business Consultant

People & Culture

+45 27 11 60 41

msachse@basico.dk

Marie-Louise Scheel Gade

Marie-Louise Scheel Gade

Senior Manager

People & Payroll Services

+45 31 18 34 90

mlgade@basico.dk

Martin Kimø Larsen

Martin Kimø Larsen

Junior Consultant

Finance IT Services

mklarsen@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Martin Philip Beyer

Martin Philip Beyer

Manager

CFO Services

+45 26 15 30 80

mpbeyer@basico.dk

Martin Aagren Nielsen

Martin Aagren Nielsen

Director

Legal Services

+45 25 24 51 41

manielsen@basico.dk

Mathias Balsløw

Mathias Balsløw

Director

IT & Digitalisation

+45 31 37 80 59

mbalslow@basico.dk

Mathias Lindhardt Jensen

Mathias Lindhardt Jensen

Junior Consultant

Finance IT Services

mljensen@basico.dk

Mathias Rankenberg Thomsen

Mathias Rankenberg Thomsen

Manager

Finance IT Services

+45 22 64 46 74

mrthomsen@basico.dk

Mathias Romme Larsen

Mathias Romme Larsen

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 31 43 91 22

mrlarsen@basico.dk

Matias Maahr Nielsen

Matias Maahr Nielsen

IT Consultant

IT & Digitalisation

+45 53 64 84 67

mmnielsen@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Matias Præstegaard

Matias Præstegaard

Senior Talent & Development Consultant

People & Culture

+45 27 15 72 71

mpraestegaard@basico.dk

Melissa Badstue Brøgger

Melissa Badstue Brøgger

Junior Consultant

CFO Services

mbbroegger@basico.dk

Mette Slipsager

Mette Slipsager

Director

CFO Services

+45 31 44 32 98

mslipsager@basico.dk

Michael Ro Mejer

Michael Ro Mejer

Senior Manager

Legal Services

+45 24 66 55 11

mmejer@basico.dk

Mie Marie Wissing

Mie Marie Wissing

Senior Consultant

People & Payroll Services

+45 31 43 91 00

mmwissing@basico.dk

Mikkel Harloff-Helleberg

Mikkel Harloff-Helleberg

Partner

CFO Services

+45 51 22 19 08

mhelleberg@basico.dk

Monica Meyer Jensen

Monica Meyer Jensen

Manager

CFO Services

+45 31 60 37 53

mjensen@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Morten  Virenfeldt Nielsen

Morten Virenfeldt Nielsen

Partner

CFO Services

+45 30 45 77 88

mnielsen@basico.dk

Morten Bille

Morten Bille

Senior Partner

CFO Services

+45 25 10 22 33

mbille@basico.dk

Morten Boldsen

Morten Boldsen

Partner

Finance IT Services

+45 40 83 62 88

mboldsen@basico.dk

Morten Dyring

Morten Dyring

Senior Manager

Finance IT Services

+45 60 58 60 85

mdyring@basico.dk

Nanna Fenger

Nanna Fenger

Consultant

Legal Services

+45 41 18 05 20

nfenger@basico.dk

Nichlas Paredes Sørensen

Nichlas Paredes Sørensen

Senior Business Consultant

IT & Digitalisation

+45 22 25 69 95

nsorensen@basico.dk

Nicholas Zacho

Nicholas Zacho

Senior Consultant

CFO Services

+45 27 64 22 07

nzacho@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Nicolai Baastrup Larsen

Nicolai Baastrup Larsen

Senior Consultant

CFO Services

+45 41 97 85 70

nlarsen@basico.dk

Nicolai Kühl

Nicolai Kühl

Managing Partner

+45 30 91 70 30

nkuhl@basico.dk

Nicoline Thoning Filt

Nicoline Thoning Filt

Brand Manager

Marketing & Sales Support

+45 20 31 60 36

nfilt@basico.dk

Niels-Peter Kjølbye

Niels-Peter Kjølbye

Partner

Legal Services

+45 22 16 53 05

npkjoelbye@basico.dk

Ole Saattrup Johansson

Ole Saattrup Johansson

Senior Manager

Legal Services

+45 61 63 10 36

ojohansson@basico.dk

Peter Søndergaard

Peter Søndergaard

Senior Manager

Finance IT Services

+45 31 10 19 81

psondergaard@basico.dk

Pia Cens

Pia Cens

Director

Finance

+45 28 70 76 02

pcens@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Pia Jelstrup Besenbacher

Pia Jelstrup Besenbacher

Director

CFO Services

+45 22 76 56 72

pjbesenbacher@basico.dk

Randi Stamer Sabroe

Randi Stamer Sabroe

Marketing & Sales Consultant

Marketing & Sales Support

+45 53 65 23 82

rsabroe@basico.dk

Rasmus Fryd Jensen

Rasmus Fryd Jensen

Senior Manager

Finance IT Services

+45 31 52 94 64

rjensen@basico.dk

Rasmus Holst

Rasmus Holst

IT Consultant

IT & Digitalisation

+45 47 47 36 36

rholst@basico.dk

Sandra Barbara Wahl

Sandra Barbara Wahl

Senior Talent & Development Consultant

People & Culture

+45 31 43 91 28

sbwahl@basico.dk

Sandra Findalen

Sandra Findalen

People Operations Manager

People & Culture

+45 20 22 06 20

sfindalen@basico.dk

Sarah Sand

Sarah Sand

Senior Consultant

CFO Services

+45 31 43 91 23

ssand@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Sebastian Grube Østergaard

Sebastian Grube Østergaard

Consultant

Finance IT Services

+45 31 55 99 77

sgoestergaard@basico.dk

Sinne Øster Juliussen

Sinne Øster Juliussen

Senior Manager

CFO Services

+45 31 76 86 29

sjuliussen@basico.dk

Sofie Bork Andersen

Sofie Bork Andersen

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 22 15 10 02

sandersen@basico.dk

Sofie Sand Nielsen

Sofie Sand Nielsen

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 30 69 49 98

snielsen@basico.dk

Soufian Macine

Soufian Macine

Consultant

CFO Services

+45 31 51 37 61

smacine@basico.dk

Sylvester Hesseldal

Sylvester Hesseldal

Senior Consultant

Finance IT Services

+45 31 71 17 45

shesseldal@basico.dk

Thomas Kullenberg

Thomas Kullenberg

Junior Consultant

Finance IT Services

tkullenberg@basico.dk

Vi skal være de bedste til at udvikle og understøtte supportfunktionerne.

Thomas Malmros

Thomas Malmros

Partner

Finance IT Services

+45 22 20 53 27

tmalmros@basico.dk

Tine Glahn Wernlund

Tine Glahn Wernlund

Senior Talent & Development Consultant

People & Culture

tgwernlund@basico.dk

Tobias Lange

Tobias Lange

Senior Consultant

Legal Services

+45 31 43 91 10

tlange@basico.dk

Trine Damsgaard Vissing

Trine Damsgaard Vissing

Partner

Legal Services

+45 53 51 11 25

tvissing@basico.dk

Trine Krogh Krarup

Trine Krogh Krarup

Director

Marketing & Sales Support

+45 25 10 22 13

tkrarup@basico.dk

Trine Ulricht Bjerregaard

Trine Ulricht Bjerregaard

Senior Finance Controller

Finance

+45 40 99 55 06

tulricht@basico.dk

Viktor Heiberg Bestle

Viktor Heiberg Bestle

Senior Consultant

Legal Services

+45 41 95 11 41

vbestle@basico.dk

Vi går på arbejde for at gøre andre til en succes.

Viktor Wreschner Stave

Viktor Wreschner Stave

Senior Consultant

CFO Services

+45 31 43 91 03

vwstave@basico.dk

Villads Uttrup Kühl

Villads Uttrup Kühl

Junior Consultant

Legal Services

vkuhl@basico.dk